Układanie bruku w Wielkopolsce

Głównym profilem naszej działalności jest brukarstwo, czyli układanie kostki brukowej lub jak to mówi się pospolicie - układanie bruku. Swoje usługi wykonujemy na terenie północnej wielkopolski.

Usługi brukarskie wykonujemy na materiale własnym (usługa kompleksowa) lub powierzonym (wycena robocizny i kosztów podbudowy). Tym materiałem może być np. kostka granitowa lub betonowa kostka brukowa. Wielkopolska to obszar, na którym oferujemy nasze usługi oraz dostarczamy wyżej wymienione komponenty.

Najczęściej wykonujemy usługi kompleksowe układania kostki brukowej, których zalety są następujące:

 1. Inwestor nie martwi się o dostawy poszczególnych materiałów i ich zharmonizowanie,
 2. Inwestora nie interesują ewentualne odpady, pozostałości czy braki materiału ponieważ rozlicza się z wykonawcą na podstawie obmiaru podwykonawczego (metrażu nawierzchni, czy metrów bieżących obrzegowania),
 3. Inwestor nie posiada z reguły silnej pozycji w negocjacjach cen galanterii betonowej, a my jako sprawdzony wykonawca możemy w usłudze kompleksowej zaoferować Państwu korzystniejszą cenę niż producent wg cennika detalicznego.

Z reguły usługa brukarska odbywa się według następującego harmonogramu:

 1. KONTAKT. Po kontakcie telefonicznym lub mailowym ze strony klienta umawiamy się na wizję lokalną. Jest ona niezobowiązująca, bezpłatna i również niezbędna ponieważ nie sporządzamy kosztorysów w ciemno. Każda wycena układania kostki brukowej i granitowej musi być poprzedzona wizją lokalną.

 2. WIZJA LOKALNA ma na celu wysłuchanie oczekiwań klienta, ewentualne doradztwo i zaznajomienie się z warunkami wodno-gruntowymi. Jeżeli klient wie dokładnie jaki będzie przebieg nawierzchni to pomagamy przy obmiarze w celu sporządzenia miarodajnych danych do wyceny.

 3. PROJEKT. Wiemy, że nie każdy inwestor posiada jasną wizję zagospodarowania przestrzeni wokół swojego domu, dlatego nasza firma oferuje Państwu usługę projektowania nawierzchni. Projekt odpowiednio zeskalowany (w programie AutoCad) zawiera kolorystykę, przebieg nawierzchni oraz zestawienie materiałowe i wedle zaakceptowanego projektu przebiegać będzie układanie kostki brukowej lub innego materiału.

 4. KOSZTORYS (OFERTA). Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych informacji na temat planowanej inwestycji (jej przebiegu, kształtu, rodzaju materiałów etc.) firma Wyka Bruk sporządza dla Państwa kosztorys. Kosztorys zawiera zestawienie wszystkich prac włącznie z układaniem bruku (enumeratywnie wyliczonych) wraz z propozycją cenową za jednostkę obmiarową. W przypadku nawierzchni jest to 1 mkw, a w przypadku innych elementów np. krawężników jest to 1 mb. Ceny są pewną propozycją - których ostateczną wysokość ustalamy w negocjacjach z klientami. Poza cenami przedstawionymi w ofercie nie ma innych żadnych kosztów dodatkowych. Poza tym w kosztorysie jest określona na podstawie projektu lub obmiaru szacunkowa wielkość nawierzchni, tak by klient mógł od razu ocenić, czy stać go na daną usługę, czy nie.

 5. PODPISANIE UMOWY. Po akceptacji kosztorysu usługi brukarskiej (oferty) następuje podpisanie umowy o wykonawstwo. Klient otrzymuje zawsze wcześniej umowę do zapoznania się. Umowa jest równoprawna i w należyty sposób zabezpiecza interesy zarówno inwestora jak i wykonawcy, co ważne umowa określa termin realizacji usługi. Po podpisaniu umowy zamawiamy niezbędne materiały (kostka brukowa betonowa, kostka granitowa itp.), tak by w terminie określonym umową przystąpić do realizacji usługi. Odpowiednie zaplanowanie prac znacznie przyspiesza realizację usługi, bez niepotrzebnych przestojów spowodowanych brakiem materiałów.

 6. REALIZACJA USŁUGI. Na 1-2 dni przed planowanym wejściem na teren inwestycji inwestor dostaje informację o gotowości rozpoczęcia prac. Ostatecznie potwierdzamy wszystkie założenia, co do zakresu usługi, kształtu nawierzchni etc., tak by później nie było niedomówień. Zawsze w przypadku wątpliwości konsultujemy się z inwestorem. Zawsze prosimy inwestora o ewentualne uwagi w trakcie realizacji poszczególnych etapów usługi, włącznie z układaniem kostki brukowej, tak by można było w porę zareagować.

 7. ROZLICZENIE. Po wykonaniu usługi zgodnie z wszystkimi uzgodnieniami inwestor wespół z wykonawcą lub każdy z osobna dokonuje obmiaru podwykonawczego. Na tej podstawie, zgodnie z wcześniej przedstawioną ofertą następuje rozliczenie obu stron (gotówkowo lub bezgotówkowo). Zarówno rozliczenie jak i zakończenie prac zostaje potwierdzone na protokole. Po podpisaniu protokołów wykonawca wystawia dla Państwa gwarancję.

 8. GWARANCJA. Na usługi brukarskie firma Wyka Bruk udziela 5 letniej gwarancji. Gwarancja ma formę Karty Gwarancyjnej.


Firma Wyka Bruk współpracuje wyłącznie z najlepszymi producentami galanterii betonowej

Wykonujemy nawierzchnie z następujących materiałów:

 • betonowa kostka brukowa i inne elementy galanterii betonowej np. płyty, trylinka itd.
 • granit, czyli kostka granitowa różnych frakcji (4/6 cm, 6/9 cm, 9/11 cm, 15/17 cm i inne elementy) oraz płyty granitowe różnej grubości i w różny sposób wykończone (płomieniowane, szczotkowane, polerowane itd.),
 • łupek granitowy,
 • bruk klinkierowy,
 • kamień polny,
 • bruk drewniany

Układanie kostki brukowej

Firma Wyka Bruk działa w północnej Wielkopolsce.  Układamy bruk w Poznaniu i gminach osciennych jednakże z uwagi na odległość jesteśmy konkurencyjni wobec lokalnych wykonawców przy większych powierzchniach. Inne główne miasta naszej działalności to Piła, Chodzież, Wągrowiec, Czarnków, Trzcianka itd. Działamy w promieniu do 80 km od Chodzieży.

Kostka brukowa, jak również kostka granitowa to materiał, który musi zostać prawidłowo dobrany do przewidywanych obciążeń, warunków atmosferycznych czy też otoczenia. Wydawałoby się, że sprawa nie jest skomplikowana, jednak różnorodność dostępnych na rynku materiałów, ich kolorów, kształtów czy rozmiarów, jest tak liczna, że brak doświadczenia przy ich doborze, może skończyć licznymi zniszczeniami i koniecznością położenia jej po raz kolejny.


Usługi brukarskie świadczone przez firmę Wyka Bruk cechują się wyjątkową jakością i trwałością. Posiadamy długą listę realizacji w zakresie kładzenia kostki brukowej i granitowej w takich miastach jak Poznań i Piła oraz na terenie całej Wielkopolski, do których zwiedzenia często zachęcamy potencjalnych klientów. W związku z tym zdobyliśmy bogate doświadczenie w układaniu kostki brukowej oraz innych materiałów, które przełoży się na profesjonalnie wykonaną usługę. Przy każdym zleceniu kompleksowym trzymamy się wcześniej opracowanych etapów pracy, które uwzględniają:

 • konsultację i weryfikację terenu
 • stworzenie projektu/uzgodnień z klientem
 • kosztorys, oferta oraz sprawy formalne
 • dobranie odpowiednich materiałów oraz dostawę
 • wykonanie prac ziemnych
 • ewentualne odwodnienia/drenaże/fundamenty
 • położenie krawężników, oporników lub innego obrzegowania nawierzchni
 • wykonanie podbudowy - warstwy nośnej
 • ułożenie kostki brukowej

Uznajemy zasadę, że jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę. Ma to szczególne znaczenie w przypadku chodników i innych nawierzchni pieszych, gdzie inwestorzy są uczuleni na wszelkiego rodzaju ubytki w zakresie jakości. W związku z tym materiały, które stosujemy (kostka granitowa, jak również betonowa kostka brukowa), są tak dobrane, aby spełniały oczekiwania najbardziej wymagających klientów, czego efekty widać zarówno w Pile, Poznaniu i innym miejscach gdzie realizowaliśmy usługi.

Dla nas jako wykonawców najważniejsze jest zadowolenie klientów. Uważamy również, że konieczny jest stały i jasny kontakt z klientem. Chodzi o to, by wszelkie możliwe kwestie zostały w należyty sposób wytłumaczone, wyjaśnione.

W przypadku chodników i nawierzchni pieszych ważne jest takie zaplanowanie wszystkich traktów, aby zapewniało ono naturalną swobodę poruszania się po posesji. Chodzi między innymi o szerokość traktów oraz kształt. Nasi doświadczenie pracownicy z pewnością doradzą Państwu najbardziej optymalne rozwiązanie.

Nasza firma funkcjonuje na terenie całej Wielkopolski, głównie w takich miastach jak Poznań oraz Piła.


 

Nasi partnerzy