Chodniki i inne nawierzchnie z kostki brukowej - Piła, Poznań i okolice

Kostka brukowa na naszej posesji nie może się nam kojarzyć z parkingiem przed supermarketem. To ma być dodatkowych walor naszej posesji, zwiększający jej atrakcyjność. Uważamy, że kostka brukowa spełnia nie tylko funkcję praktyczną (jako utwardzona nawierzchnia), ale także, a może i przede wszystkim funkcję estetyczną, co mogą potwierdzić nasi klienci z Piły i innych miast Wielkopolski.

 

Zalety kostki brukowej

W temacie, jakim są zalety kostki brukowej - zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne - moglibyśmy napisać niemałej objętości folder. Ponieważ jednak zdajemy sobie sprawę, że nie każdy podziela nasz entuzjazm, postanowiliśmy wspomnieć tylko o najważniejszych cechach, którymi charakteryzuje się kostka brukowa.

Z zagadnień istotnych warto wiedzieć, że pod kostką brukową skrywa się tak naprawdę spora ilość materiałów budowlanych, różniących się od siebie wyglądem i właściwościami. Wśród nich znajdują się np. powszechnie wykonane na bazie betonu lub przy wykorzystaniu kamienia polnego, ale także kostki z materiałów trafiających w dużo bardziej wysublimowane gusta, jak ceramika, bazalt czy granit.

Tym co stanowi jednak największą zaletę bruku jest sposób jego układania, który zapewnia nie tylko dużą wytrzymałość, ale przede wszystkim prostotę naprawy i ewentualnego demontażu.

Standardowa technika układania kostki brukowej w pierwszej kolejności wymaga dobrania odpowiedniego do czynników zewnętrznych materiału. W następnym etapie dokonuje się wyrównania gruntu oraz tzw. drenażu. W tym celu wykorzystuje się najczęściej piasek oraz specjalne kruszywo o nazwie tłuczeń. Po przystosowaniu podłoża brukarz układa rzędy ściśle stykających się ze sobą kostek, aby ostatecznie uzyskać jednolitą powierzchnię składającą się z pojedynczych, bardzo łatwych do wymiany w przypadku uszkodzenia, kostek brukowych.

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione właściwości, łatwo dojść do wniosku, że kostka brukowa jest nie tylko rozwiązaniem niezwykle funkcjonalnym, ale także posiadającym cały wachlarz rozmaitych zastosowań. Jeśli zatem rozważają Państwo zbudowanie tarasu, podjazdu lub jakąkolwiek inwestycję wymagającą wytrzymałej i atrakcyjnie prezentującej się nawierzchni, gorąco zachęcamy do kontaktu.

kostka brukowa - Poznań, Piła, Wielkopolska

 

 


 

Kostka brukowa – przydomowa estetyka na najwyższym poziomie

Podjazdy, chodniki, tarasy, wszelkiego rodzaju ścieżki i alejki stanowią integralną część każdej posesji. Wspomnieliśmy już o tym, że mogą być elementem w bardzo dużym stopniu wpływającym na atrakcyjny wygląd otoczenia domu. Mieszkańcy takich miast jak Piła czy Poznań coraz częściej wybierają stylową oraz modną kostkę chodnikową, aby uzyskać reprezentacyjny, miły dla oka efekt.

Szczególnie popularna staje się kostka brukowa płukana, wyróżniająca się nieregularną strukturą powierzchni. Trudno przejść obok niej obojętnie. To połączenie ponadczasowej formy z wyraźnie podkreślonymi szlachetnymi kruszywami naturalnymi. Uatrakcyjni wygląd chodników, ogrodowych alejek, ale sprawdzi się także w przypadku podjazdów czy miejsc postojowych dla samochodów. Doskonale dopasuje się zarówno do nowoczesnej architektury, jak i klasycznych rozwiązań.

Duża elastyczność realizowanych projektów na terenie całej Wielkopolski

Doświadczeni fachowcy firmy Wyka Bruk bez problemu stworzą indywidualną kompozycję z materiału, jakim jest kostka chodnikowa, która będzie spełniać wszystkie wymagania klienta. Koła, łuki, nieregularne wzory i ozdobne kompozycje – nie ma dla nas zadań zbyt trudnych. Nawet kostka brukowa prostokątna pozwala stworzyć bardzo oryginalne układy, które z daleka przyciągną wzrok oraz zachwycą piękną strukturą.

Wielkopolska to teren, na którym zrealizowaliśmy już dziesiątki projektów. Pracujemy zarówno z niewielkimi kostkami chodnikowymi, jak i wielkoformatowymi płytami. Wiemy, że każda posesja jest inna, dlatego też oferujemy szeroki wybór kolorów, kształtów i typów kostki. Odpowiadamy na potrzeby osób szukających eleganckich oraz oryginalnych rozwiązań.

Nie zapominamy o tym, że stworzone alejki, chodniki czy podjazdy powinny doskonale wyglądać przez wiele lat. Dlatego też wybieramy kostkę brukową, cechującą się wysoką odpornością na ścieranie, ściskanie, nasiąkanie wodą oraz wszystkie czynniki atmosferyczne. Nasze projekty są nie tylko bardzo estetyczne, ale i niezawodne.

 


 

Nasi partnerzy