Chodniki i inne nawierzchnie z kostki brukowej

Usługi brukarskie świadczone przez firmę Wyka Bruk cechują się wyjątkową jakością i trwałością. Posiadamy długą listę realizacji w zakresie układania kostki brukowej i granitowej na terenie Poznania i Wielkopolski, do których zwiedzenia często zachęcamy potencjalnych klientów. Kostka brukowa na naszej posesji nie może się nam kojarzyć z parkingiem przed supermarketem. To ma być dodatkowych walor naszej posesji, zwiększający jej atrakcyjność.

Uznajemy zasadę, że jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę. Ma to szczególne znaczenie w przypadku chodników i innych nawierzchni pieszych, gdzie inwestorzy są uczuleni na wszelkiego rodzaju ubytki w zakresie jakości.

Dla nas jako wykonawców najważniejsze jest zadowolenie klientów. Uważamy również, że konieczny jest stały i jasny kontakt z klientem. Chodzi o to, by wszelkie możliwe kwestie zostały w należyty sposób wytłumaczone, wyjaśnione.

W przypadku chodników i nawierzchni pieszych ważne jest takie zaplanowanie wszystkich traktów, aby zapewniało ono naturalną swobodę poruszania się po posesji. Chodzi między innymi o szerokość traktów oraz kształt. Nasi doświadczenie pracownicy z pewnością doradzą Państwu optymalne rozwiązanie. Uważamy, że kostka brukowa spełnia nie tylko funkcję praktyczną (jako utwardzona nawierzchnia), ale także, a może i przede wszystkim funkcję estetyczną, co mogą potwierdzić nasi klienci z Piły i innych miast wielkopolski.

Zalety kostki brukowej

W temacie, jakim są zalety kostki brukowej - zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne - moglibyśmy napisać niemałej objętości folder. Ponieważ jednak zdajemy sobie sprawę, że nie każdy podziela nasz entuzjazm, postanowiliśmy wspomnieć tylko o najważniejszych cechach, którymi charakteryzuje się kostka brukowa.

Z zagadnień istotnych warto wiedzieć, że pod kostką brukową skrywa się tak naprawdę spora ilość materiałów budowlanych, różniących się od siebie wyglądem i właściwościami. Wśród nich znajdują się np. powszechnie wykonane na bazie betonu lub przy wykorzystaniu kamienia polnego, ale także kostki z materiałów trafiających w dużo bardziej wysublimowane gusta, jak ceramika, bazalt czy granit.

Tym co stanowi jednak największą zaletę bruku jest sposób jego układania, który zapewnia nie tylko dużą wytrzymałość, ale przede wszystkim prostotę naprawy i ewentualnego demontażu.

Standardowa technika układania kostki brukowej w pierwszej kolejności wymaga dobrania odpowiedniego do czynników zewnętrznych materiału. W następnym etapie dokonuje się wyrównania gruntu oraz tzw. drenażu. W tym celu wykorzystuje się najczęściej piasek oraz specjalne kruszywo o nazwie tłuczeń. Po przystosowaniu podłoża brukarz układa rzędy ściśle stykających się ze sobą kostek, aby ostatecznie uzyskać jednolitą powierzchnię składającą się z pojedynczych, bardzo łatwych do wymiany w przypadku uszkodzenia, kostek brukowych.

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione właściwości, łatwo dojść do wniosku, że kostka brukowa jest nie tylko rozwiązaniem niezwykle funkcjonalnym, ale także posiadającym cały wachlarz rozmaitych zastosowań. Jeśli zatem rozważają Państwo zbudowanie tarasu, podjazdu lub jakąkolwiek inwestycję wymagającą wytrzymałej i atrakcyjnie prezentującej się nawierzchni, gorąco zachęcamy do kontaktu.

Kostka brukowa Poznań - Piła

 


 

Nasi partnerzy