IMPREGNACJA KOSTKI BRUKOWEJ

IMPREGNACJA KOSTKI BRUKOWEJ ZWYCZAJNIE SIĘ OPŁACA!!!

Jeżeli podjęliśmy już z decyzję o położenie nowej nawierzchni, warto zainwestować w impregnaty do kostki brukowej, które wydłużą jej wytrzymałość oraz trwałość. W naszym zmiennym klimacie, w którym mamy do czynienie zarówno z temperaturami dodatnimi, jak i ujemnymi,  często następuje zamarzanie oraz odwilż nawierzchni. Takie warunki atmosferyczne zwiększają prawdopodobieństwo powstawania odprysków oraz spadku trwałości i estetyki kostki brukowej, zwłaszcza kostki betonowej.

Impregnacja kostki brukowej to proces polegający na zabezpieczeniu betonowej kostki brukowej oraz kostki granitowej specjalnymi środkami chemicznymi, które znacząco poprawiają właściwości estetyczne i wytrzymałościowe kostki brukowej.


W zależności od rodzaju impregnaty do kostki brukowej spełniają następujące funkcje:

  • dają efekt tzw. "mokrej kostki", mówimy wówczas o impregnatach do kostki brukowej dającej efekt mokrej kostki lub mokrej nawierzchni jak po deszczu,
  • kostka brukowa jest nienasiąkliwa (po impregnacji kostki brukowej tworzą się na nawierzchni skropliny wody),
  • kostka brukowa jest plamo i olejoodporna,

Firma Wyka Bruk oferuje usługi impregnacji kostki brukowej następującymi metodami:

  • impregnacja ciśnieniowa,
  • impregnacja pędzlami (ławkowcami),
  • impregnacja wałkami.

Ważna uwaga!

Warto stosować sprawdzony impregnat do kostki brukowej. Niektórzy klienci szukając pozornych oszczędności sami wykonują impregnację przy użyciu najtańszych impregnatów do kostki brukowej, co nierzadko kończy się wymianą nawierzchni! Nieodpowiedni impregnat potrafi zniszczyć zamierzony efekt estetyczny.


Firma Wyka Bruk stosuje tylko i wyłącznie impregnaty do kostki brukowej sprawdzonych, renomowanych producentów.

impregnacja kostki brukowej

 


 

Nasi partnerzy